Jak TO je? Radim Fiala: Opozice opravdu do krve bojovala za Sudetoněmecký landsmanšaft

Radim Fiala. Foto: Michelle Adlerová
Redakce TO
Redakce TO Kolektiv autorů

Blížící se květnový sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně budí emoce u veřejnosti i mezi politiky. V úterý se o něm diskutovalo v Poslanecké sněmovně dlouho do noci. Zatímco podle koalice by se sjezd konat neměl, opozice vyčítá vládním stranám, že celou událost zveličují a šíří nenávist. „To, co já jsem viděl v té sněmovně, že ta opozice opravdu do krve bojovala za ten Sudetoněmecký landsmanšaft, tak já jsem to v té chvíli ve čtvrt na dvě v noci už nevydržel, šel jsem k tomu pultíku a řekl jsem, co si o tom myslím,“ říká v aktuálním vydání pořadu Jak TO je? místopředseda a šéf poslanců SPD Radim Fiala, kterému ve Sněmovně kvůli přístupu opozice trochu ujely nervy. A jak je to ve skutečnosti s německou stranou AfD a s údajným rušením Benešových dekretů, se kterým je spojována? Moderuje Marek Stoniš.

TÓčko
Sledujte další díly oblíbeného pořadu
Další díly
Ukázat komentáře (7)
  1. Proč jsou čeští pořadatelé sjezdu sudetoněmeckého landsmannschaftu při označení té akce tak ostýchaví a nazývají ji neurčitě Meeting Brno? Nepochybně by bylo pro zájemce a sympatizanty se Sudeťáky přitažlivější, kdyby vedle anglického slova meeting stálo německé jméno toho města Brünn. Meeting Brünn – to zní hrdě.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?

Kolektiv autorů

Můj košík Close (×)

Váš košík je prázdný
Prozkoumat e-shop
Deník TO členství
Pořiďte si členství a získejte řadu skvělých výhod!
Zde se můžete zaregistrovat >