Státní zástupkyně Lastovecká rezignovala na funkci, ztratila důvěru ve vedení

Bitcoin - ilustrační foto. Zdroj: Profimedia
ČTK
ČTK Agenturní zpravodajství

Státní zástupkyně Petra Lastovecká, kterou nadřízení odvolali z vyšetřovacího týmu k bitcoinové kauze, rezignovala po 25 letech na funkci. Ministerstvu spravedlnosti dnes doručila rezignační dopis, který má ČTK k dispozici. Důvodem rezignace je podle Lastovecké ztráta důvěry ve vedení státního zastupitelství. Mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Petr Malý ČTK napsal, že NSZ vzalo informaci na vědomí.

„Po 28 letech v soustavě státního zastupitelství je čas odejít,“ uvedla Lastovecká v dopise. „Soustava státního zastupitelství se pro mě proměnila v prostor, který mi nemá už co nabídnout, kde jsem dlouhodobě nespokojená, na kterém vidím vady a chyby, které nikdo neřeší, který vedou lidé, kterých si nevážím a kteří by v jeho čele stát, dle mého názoru, neměli,“ napsala Lastovecká. Minulý týden uplynulo 25 let od jejího jmenování státní zástupkyní.

Ministr spravedlnosti Jeroným Tejc (za ANO) webu Info.cz potvrdil přijetí dopisu a řekl, že ho mrzí, že zkušení státní zástupci opouští soustavu. „Nejvyšší státní zastupitelství stejně jako u jiných státních zástupců, kteří v minulosti podali svoji rezignaci, vzalo tuto informaci na vědomí,“ napsal ČTK mluvčí instituce Malý.

Lastovecká byla koncem ledna vyloučena z vyšetřovacího týmu v bitcoinové kauze, podle březnového vyjádření olomouckého vrchního žalobce Radima Dragouna kvůli její údajné podjatosti. Lastovecká odmítla, že by byla v kauze podjatá. Podle dřívějších informací Deníku N Lastovecká už v lednu na poradě týmu navrhovala stíhání bývalého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (dříve ODS) kvůli přijetí kryptoměny. Policie ho spolu s dalšími lidmi obvinila začátkem května. Jako státní zástupkyně Lastovecká dozorovala mimo jiné brněnskou bytovou kauzu, která se dotýká i tamní ODS, v minulosti čelila Blažkově kritice.

Dragoun Lastovecké udělil výtku poté, co se v rozhovoru pro Radiožurnál a server iROZHLAS.cz vyjádřila o svém odvolání z vyšetřovacího týmu. Lastovecká proti výtce podala námitku, kterou se má zabývat Vrchní soud v Praze 23. června. Lastovecká v dopise uvedla, že na projednání výtky soudem trvá. „Trvám na tom už ne kvůli mojí vlastní osobě, ale principiálně kvůli budoucnosti státního zastupitelství,“ napsala Lastovecká.

Ukázat komentáře (3)
  1. Je smutné, že i vedení státního zastupitelství je zkorumpované. Několik miliard Kč z ukradených bitcoinů bylo použito na umlčení celého systému, který by to měl vyšetřit (policie, státní zástupci, soudy ..) Běžnému občanovi je z toho smutno. Ať žije zlodějská ODS.

    1. Co má zlodějská ODS společného se současným stavem? Inu to, že je součástí velké koalice, která v tuto chvíli drží 100% parlamentních křesel a je úplně putna, kdo zrovna sedí ve Strakovce. Ale lidé to tak chtěli, drtivá většina občanů těmhle rozkrádačkám fandí – vivat demokratia!

  2. Postoj respektive vyjádření státní zástupkyně Lastovecké nevnímám jako nevěrohodné.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?

Agenturní zpravodajství

Můj košík Close (×)

Váš košík je prázdný
Prozkoumat e-shop
Deník TO členství
Pořiďte si členství a získejte řadu skvělých výhod!
Zde se můžete zaregistrovat >