Babiš: Macinka dnes odešle žádost o rozšíření delegace na summit NATO

Andrej Babiš. Zdroj: Profimedia
ČTK
ČTK Agenturní zpravodajství

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) dnes pošle žádost na rozšíření delegace na summit Severoatlantické aliance (NATO) v Ankaře o prezidenta Petra Pavla. Před odletem na konferenci o obnově Ukrajiny do Polska to novinářům potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO). Pavel podle něj bude členem delegace i s doprovodem. Zařadit hlavu státu do delegace uložil vládě předběžným opatřením ve středu Ústavní soud. Vláda původně s účastí Pavla nepočítala.

„Pan ministr zahraničí Macinka dnes pošle přihlášku na NATO a pan prezident Petr Pavel bude členem delegace i s doprovodem,“ řekl Babiš. Technické záležitosti spojené s prezidentovou účastí bude vláda podle něj řešit na pondělním jednání.

Koaliční politici už ve středu vyjádřili k předběžnému opatření Ústavního soudu výhrady. Babiš dnes řekl, že ho mrzí, že to takhle dopadlo, že záležitost bude velká ostuda a poškodí pověst Česka v zahraničí. Podle premiéra se prezident nedrží svých předvolebních slibů, že bude spojovat společnost. „Budeme zase v titulcích na celém světě, jak jsme směšní, a samozřejmě je to vina pana prezidenta,“ doplnil Babiš.

Pavel předběžné opatření Ústavního soudu uvítal. Reflektuje podle něj dosavadní praxi a zajišťuje kontinuitu zastupování ČR na summitu NATO. Serveru Seznam Zprávy řekl, že je přesvědčen o tom, že spor o jeho účasti na summitu je Macinkovou pomstou za nejmenování čestného prezidenta Motoristů Filipa Turka ministrem.

Ukázat komentáře (2)
  1. Vláda prdelkující Pavlovi je nevěrohodná, měla by okamžitě podat demisi. Pavel je ortodoxní nepřítel demokracie, dnes zpupně vytruboval, že je automaticky vedoucím delegace. Je nabíledni reálný předpoklad, že nepřátelé demokracie z Ústavního soudu a Hradu budou dál odrbávat vládu Babiše, až bude tato vláda úplně ochromena resp. paralyzována. Proto ta demise. Cesta Babiše, Macinky a ministra obrany do Ankary je zbytečná, jede tam samolibý hlupák Pavel, tak ať si tam vyřizuje co chce. Poslanecká sněmovna nic nebude potvrzovat z toho, co si dovoluje prosazovat psychopat Pavel. Chce zpupný protidemokratický „Ústavní soud“ pak nařizovat Sněmovně jak má hlasovat ?

  2. Pan A.B. je slabý premier.

    A Národ by měl začít něco* dělat!
    Jenom demonstrace už nestačí…

    —————————————————-
    *- z pochopitelných důvodů nelze specifikovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?

Agenturní zpravodajství

Můj košík Close (×)

Váš košík je prázdný
Prozkoumat e-shop
Deník TO členství
Pořiďte si členství a získejte řadu skvělých výhod!
Zde se můžete zaregistrovat >