Nezůstane na nás ani kůže aneb Tropické noci v Česku

Foto: archiv
Dana Jaklová
Dana Jaklová Redaktorka

Člověk je tvor nespokojený. Stále hledá nějaké optimální podmínky. Teď momentálně můžeme slyšet nespokojenost s velkým teplem. Ano, máme tropické denní i noční teploty. Už přes týden. Jsme trochu zpomalení, naše výkonnost klesá, hledáme vodu ke svlažení. Klimaalarmisté bubnují na poplach. Padají teplotní rekordy i jinde v Evropě.

Jsem velkým milovníkem tepla. Léta jsem svým známým, kteří jsou naopak zimomilci, říkala, aby těch pár teplých dnů v létě vydrželi, když já musím vydržet více než půl roku zimy. S věkem se učím věci přijímat. Přijímám i zimu, déšť a vítr. Žijeme v prostoru, kdy se nám výrazně střídají čtyři roční období. Tak si každý užije své. I tak je ale stále patrná nespokojenost.

Moje babička říkávala: „Lepší je zima než horko. Proti zimě se člověk může obléknout, v horku sundá oblečení, ale kůži nesvlékne.“ V těchto tropických dnech si to asi říká leckdo. A tak se lidé potkávají s pozdravem – to je hrozné, to vedro! Stejně tak se ale potkáváme v zimě a říkáme si – to je zima. A když prší – to je nečas. Když neprší – to je sucho, to není pro přírodu dobré. A tak stále dokola.

Nespokojenost člověka není jen negativem. Je to právě hledání „toho lepšího“, co přináší i pokrok společnosti. Rychlejší výroba, rychlejší doprava, rychlejší komunikace. Bohužel od nepaměti také rychlejší zabíjení ve válkách. Zlepšování podmínek života má holt i svůj rub. A když se k tomu ještě přimíchá ideologie, nemusí být výsledek nejlepší. To je ale zase jiný příběh.

Současné teplé dny si užívejme, protože za dva měsíce na ně budeme s láskou vzpomínat, neřku-li za pět měsíců. Opravdu máme velké štěstí, že se u nás počasí střídá a přináší nejrůznější krásy bez ohledu na teploty. A jako se nemusíme nechat vykolejit počasím, můžeme zůstat v klidu i z politické scény. Sice žijeme v totálně rozdělené společnosti, boj mezi koalicí a opozicí zuří, ale neopakovatelný, jedinečný život každého z nás má mnohem větší cenu, než abychom se nechali uvláčet blbou atmosférou.

Tak vzhůru do léta!

Čtěte také:
Kdo pojede, nebo nepojede? Aneb Ústavní soud Petra Pavla předběžně opatřil a oleje do ohně přilil
Podvodné telefonáty? Nachytat podvodníka není tak těžké…
Vše je možné aneb K čemu je dobré, když vám uletí letadlo?

Ukázat komentáře (3)
  1. nejsme lidské bytosti procházející duchovní zkušeností, jsme duchovní bytosti procházející lidskou zkušeností…😂
    https://messerinzidenz.de/
    nic se neděje ve vesmíru náhodně, každý atom podléhá zákonu příčiny a následku a zákonu rovnováhy. to nikdo nemůže bez následků očůrat.
    tolik článků o rekordu, to je rekord, možná víc, než o konci světa 2012….

  2. Lidé mluví o velkých věcech, o organizování mírových misí, o téhle misi, o tamté misi, aby vytvořili lepší vztah. Všechny vztahy, které jsou na hrubé úrovni, vytvářejí problémy, protože se za nimi skrývá nějaký druh sobectví. Jakmile se ale z toho stane duchovní vztah, prostě si užíváte toho druhého člověka, aniž byste se pouštěli do jakékoli diskuse o tom, co z toho získáte, čeho dosáhnete tím, že se k této osobnosti přiblížíte. Tak se stanete příjemcem radosti. Jako jezero, které je bez vln, které je absolutně klidné a vypadá jako zrcadlo, odráží vše, co je kolem něj stvořeno, a zcela vyzařuje úplnou radost ze stvoření.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Líbí se vám článek?

Redaktorka

Můj košík Close (×)

Váš košík je prázdný
Prozkoumat e-shop
Deník TO členství
Pořiďte si členství a získejte řadu skvělých výhod!
Zde se můžete zaregistrovat >